piatok 7. júna 2013

KURZY PATCHWORKU A PATCHWORKOVÝ KLUB

Dlho som nemala čas na blog. Pripravovala som  totiž kurzy patchworku - základný a tiež kurzy ďalších, pokročilejších techník,  v spolupráci s inštitútom jazykov a vzdelávania v Bánovciach, kde mi poskytnú priestory. Kurzy sa začnú počas letných prázdnin a budú pokračovať, pravdaže v prípade záujmu o ne, aj neskôr počas roka. Kurzy patchworku fungujú v mnohých miestach na Slovensku, tak dúfam, že sa ujmú aj u nás. Viac na mojom novom blogu tu.
Patchworku sa venujem viac ako 15 rokov, vyskúšala som rôzne techniky, niektorým sa venujem viac, niektorým menej. Rada svoje skúsenosti odovzdám ďalej tým, ktorí budú mať o to záujem.
Mojim snom je venovať sa patchworku profesionálne, lebo zatiaľ som stále zamestnaná a venujem mu len voľný čas po práci a počas voľných víkendov. Toto je môj ďalší krok k tomuto snu. Možno sa mi to do dôchodku podarí!
Keby mal deň viac ako 24 hodín, stihla by som aj ďalšie veci, ktoré by som rada vyskúšala a ktorým by som sa rada venovala. Rôzne techniky ručných prác, stále nové a nové, ale aj tie, na ktoré sme už dávno zabudli. Na povale mám tkáčsky stav, ktorý som plánovala rozložiť a skúsiť tkať, no zatiaľ som sa k nemu nedostala. Manžel ho už chcel vyhodiť, no vždy ho prehovorím, že možno už o nejaký čas.... A môžno na dôchodku. Stále ma toto slovo doháňa, no keď si predstavím, koľko rokov ešte musím čakať, tak ma niekedy až zamrazí. Keby odchod do dôchodku nechali tak, ako to bolo za čias, keď išla do dôchodku moja mama, mala by som to za pár... za štyri roky by som sa mohla venovať tomu, o čom snívam už dlhé roky. No takto je to v nedohľadne. Snáď raz...
Niektoré dámy na výstave patchworku, ktorú usporiadala Marika sa vyjadrovali, že by privítali aj klub patchworku v Bánovciach nad Bebravou. Takže  všetko je v štádiu príprav a hlavne závisí to aj od záujmu žien o takýto klub v Bánovciach. Mala som v úmysle takýto klub založiť už skôr v našej "doline", no nemala som dostatok žien, ktoré by mali oň záujem. Dúfam, že sa pridá aj Marika, že nájdeme vhodný priestor, kde by sme sa pravidelne schádzali a čas, ktorý budeme tomuto klubu venovať.
S prianím pekných dní a pokojného víkendu...

3 komentáre:

 1. Myslím že o kurzy určitě zájem bude:-)
  Ajka

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ahoj Jarmilka
  Ani nevieš, ako ma tvoj článok potešil. Strašne rada sa prídem pozrieť, ak sa mi podarí - v lete sa už sťahujem z čiech do Trenčína, tak to budem mať bližšie. A ani nevieš ako ti potichučky závidím, že sa budeš snáď patch venovať profi. Jooooj!
  Mňa oslovilo MsKS ohľadom kurzov, dala som im 2 termíny, ale ešte neviem, koľko ľudí sa tam prihlási. Ak by ich však bolo málo(MsKS veľmi veľkú reklamu nerobí, veľa ľudí z BN mi dodatočne povedalo, že o výstave nevedeli), a nič by z toho nebolo, odporučím tomu málu teba
  Prejem veľa tvorivých patworkuchtivých rúk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. držím palce, nech kurzy vyjdú!

  OdpovedaťOdstrániť