utorok 29. januára 2013

2. IBS - MEDZINÁRODNÁ VÝMENA BLOKOV

Bola vyhlásená 2. IBS -  MEDZINÁRODNÁ VÝMENA BLOKOV!!
Na stránkach http://www.quilt-around-the-world.com/   si môžete prečítať všetky informácie.
Ja som sa minulý rok vďaka informácie z blogu modernpatchwork dozvedela o tejto medzinárodnej výmene  a zúčastnila som sa jej. Bolo to veľmi vzrušujúce čakať na bloky z rôznych krajín! Keď prišiel balíček s blokmi, mala som ich doma rozložené a kochala som sa niekoľko dní. Každej návšteve som ich s hrdosťou ukazovala a od tejto chvíle som rozmýšlala nad quiltom zostaveným z  blokov. Do konečnej podoby som quilt dostala v septembri . V archíve môjho blogu si môžete pozrieť jednotlivé bloky, odkiaľ mi prišli a kto ich ušil.   V januári tohto roku mi prišla správa, že môj quilt bol vybraný na putovnú výstavu, prvú do Baltimoru v USA.  /organizátorky IBS ich plánujú viac, aj v Európe/
Minulý rok sa IBS zúčastnilo 168 blokov (niektoré účastníčky ušili aj po dva bloky).  Vznikli mnohé medzinárodné priateľstvá,   spolu  si píšu, niektoré sa dokomca stretávajú.  Účastníci pochádzajú zo všetkých kútov sveta: Rakúsko, Argentína, Austrália, Brazília, Kanada, Nemecko, Taliansko, Japonsko, Holandsko, Nový Zéland, Singapúr, Špainielsko, Slovensko, Švajčiarskao Veľká Británia a USA.
Na veľký ohlas prvej výmeny  sa organizátorky  rozhodli zorganizovať druhý ročník výmeny. A práve dnes som našla na ich stránke správu o vyhlásení druhej medzinárodnej výmeny blokov. Bez váhania sa aj tento rok výmeny zúčastním.
Všetky informácie sú tu:  http://www.quilt-around-the-world.com/en/content/2nd-international-block-swap
Myšlienka 2. IBS je:  "Voda je elixír života".
Ak sa chcete výmeny zúčastniť, treba ušiť 9 rovnakých blokov 15x45 cm + 0,75 cm na zašitie z každej strany (konečná veľkosť 16,5x46,5 cm) s témou vody. Musí prevládať modrá farba (viac ako 50% musí byť modrá), ostatné látky môžu byť rôznej farby. Vzor a technika je na každej z Vás. Spolu s ušitými blokmi treba poslať 9 pohľadníc Vášho mesta alebo kraja, pridať informácie o Vás, vyplniť registračný hárok, uhradiť poplatok 15,- EUR na účet uvedený v informáciách a poslať na centrálu do Mníchova do konca roka 2013. V januári budú bloky rozdelené a Vám príde domov 8 rôznych blokov, každý z iného konca sveta a samozrejme jeden Váš. Potom Vás čaká už len príjemná a vzrušujúca práca s blokmi!
A na záver organizátorky žiadajú o priloženie ešte jedného bloku,/dobrovoľné/,  ktorý by zostal na centrále a potom by zo všetkých blokov ušili jeden veľký gigantický quilt "Water for the World" ako trvalú spomienku na IBS.
Dúfam, že sa 2. IBS zúčastní ešte viac dievčat zo Slovenska ako vlani.

2 komentáre:

  1. íha, to ma láka....popremýšľam....
    prajem príjemné šitie

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Jarmilko, taky mne tento projekt velmi láká. Máš moc pěkný blog.
    Zdravím.Marie

    OdpovedaťOdstrániť