nedeľa 18. augusta 2013

Leto, slnko, levandula....

Môj posledný príspevok na blogu som napísala koncom júna, keď sme si doniesli nášho Benyho. Odvtedy už riadne narástol.  Jeho rast môžte sledovať vľavo na tomto blogu.
Ubehlo skoro celé leto a ja som sa k blogu dostala málokedy, k napísaniu som sa nemohla dokopať, lebo som chcela pridať aj nejaký obrázok, no stále mám fotky len vo foťáku. K šijaciemu stroju som sa vždy  priblížila len keď som potrebovala niečo rýchlo na objednávku ušiť a nič viac. Ešte stále nemám dokončený quilt, ktorý som začala po príchode z Holandska. Bola som väčšinou vonku, užívala som si slnko a keď boli tie horúčavy, tak sa mi zas nechcelo sedieť za šijacím strojom. Teraz sa však už začína skôr stievať, tak  zas začnem šiť. Mám v hlave veľa nápadov a dúfam, že to všetko stihnem do konca roka. Potrebujem ušiť nejaké drobnosti na Dni ovocia a medu, kde by som tento rok chcela ísť, ak vyjde počasie, možno aj do Timoradze na Furmanské dni. A hlavne, ešte potrebujem ušiť bloky na 2. IBS. 
Quilty z 1. IBS boli minulý víkend na výstave v Birminghame, Anglicku. K deiatim quiltom, ktoré boli na výstave v Baltimore pribudlo ďalších sedem. Z nášho "tímu" sme tam mali quilty 4 účastníčky - Michaela, Anke+Titi, ja a teraz už ušila quilt aj  Vila Tereza zo Španielska, ktorej sa pôvodné bloky niekde stratili, tak sme je ušili všetky bloky ešte raz a Tereza quilt ušila a poslala tiež. Hotové quilty  z 1. IBS si môžete pozrieť tu.
Na záhrade sa  tento rok mimoriadne darilo aj mojim levandulám, takže som mala veľkú úrodu. Nemala som z nej radosť len ja, ale aj návštevníci z okolia:
 
 
 
 
 


 
Určite ju zúžitkujem.
Na dnes je to všetko...:)
 
 
 
 
 
 
 
 

1 komentár: